11 / 02 / 2020
Andris Ērglis – “Un tā vēl līdz rītam”

Tuvojoties visu mīlētāju dienai, dziedātājs Andris Ērglis piedāvā noklausīties jaunu komponista Jāņa Strazda dziesmu “Un tā vēl līdz rītam”.

Dziesmas vārdu autore ir dzejniece Agnese Līcīte. Jaunā dziesma ir par pašu galveno un ikvienam cilvēkam vissvarīgāko – par to, kas stāv pāri telpai un laikam, kas ir spēcīgāka pat par nāvi – par mīlestību.

Andris Ērglis par dziesmu un sadarbību ar Jāni: “Tā kā 14. februāris ir visas pasaules mīlētāju un mīlestības diena, tāpēc šo dienu jo īpašāku padara fakts, ka šajā dienā ir dzimis, nebaidos šī vārda – Mans Komponists Jānis Strazds. Esmu priecīgs, ka šo gadu garumā Jānis ir rakstījis ārkārtīgi daudz dziesmu tieši man. Vienlīdz vēlos minēt, ka dziesma radīta tieši šiem svētkiem, kurā ir stāsts vienīgi par mīlestību. Kā zināms – īsta mīlestība, līdzīgi kā draudzība, nav izmērāma un to nevar nopirkt ne par kādu naudu. Esmu pateicīgs, ka šī draudzība mūs ir vienojusi visus šos gadus un turpina vienot kā dzīvē, tā arī uz skatuves. ” 

“Andris ir mans tuvākais kolēģis – iepazināmies, mācoties Liepājas mūzikas vidusskolā, un kopš tā laika jau 22 gadus muzicējam kopā – gan uz lielām un mazām koncertskatuvēm, gan arī, spēlējot mūziku privātos pasākumos. Visa mūsu radošā dzīve ir ritējusi blakus. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka arī manas jubilejas sakarā top jauns Andra iedziedātas dziesmas ieraksts. Lielākā daļa manu dziesmu ir rakstītas viņa spēcīgajai un plašajai balsij, un man šķiet, ka arī šī dziesma Andrim ļoti piestāv un lieliski skan”, atzīst komponists Jānis Strazds.

Dziesmas ierakstā piedalījušies – Andris Ērglis (balss, piebalsis, sitaminstrumenti), Jānis Strazds (taustiņinstrumenti), Egons Kronbergs (akustiskā un elektriskā ģitāra) un Mārtiņš Burkevics (basģitāra un skaņu režija).

Valentīna diena ir arī Jāņa Strazda dzimšanas diena – savu 40 gadu jubileju komponists, klātesot Andrim Ērglim un daudziem citiem lieliskiem mūziķiem, svinēs divos savos jubilejas koncertos – 13. februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, bet 14. februārī – Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”. Šajos koncertos dziesma ”Un tā vēl līdz rītam” piedzīvos savu skatuves pirmatskaņojumu Andra Ērgļa izpildījumā, ar komponistu pie klavierēm.