30 / 11 / 2021
Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens un “Cilvēciņš, kam salst”

Dziedošie aktieri Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens kopā ar komponistu Jāni Strazdu īsi pirms Adventes laika ierakstījuši dziesmu ziemas noskaņās – “Cilvēciņš, kam salst”.

Tās vēstījums ir leģenda par to, kā mūsu logos rodas leduspuķes. Dziesmu Strazds pirms kāda laika atrada savos vecajos pierakstos – izrādās, melodija ar Kornēlijas Apškrūmas vārdiem tapusi tālajā 1998. gadā – tātad pirms 23 gadiem, bet līdz šim ir reti izpildīta un vēl nav tikusi ierakstīta.

Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens: “Esam ļoti priecīgi, ka Jānis aicināja mūs iedziedāt šo dziesmu, jo tumšajā ziemas un Ziemassvētku gaidīšanas laikā tik ļoti vajag siltas, gaišas un noskaņas pilnas dziesmas – turklāt vēl latviešu valodā, kas palīdz saglabāt gaismu sevī un ticību brīnumiem.”

Komponists Jānis Strazds: “Dita un Mārtiņš man ir lieliski draugi un kolēģi, ar kuriem kopā regulāri uzstājamies dažādos koncertos. Šo dziesmas ierakstu paveicām no sirds, un ceram, ka šī vienkāršā dziesmiņa šajā svētku gaidīšanas laikā aizskars arī daudzu klausītāju sirdis.”

Kopā ar Ditu un Mārtiņu dziesmas ierakstu veidojuši Jānis Strazds (taustiņinstrumenti), Aivars Meijers (bass), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti), Kristens Kupčs (ģitāra) un Dita Barona (čells). Skaņu ierakstīja un apstrādāja Edgars Skrāģis (Jump Sound) un Dainis Meļņiks.

Foto – Linda Ģībiete