31 / 10 / 2022
Izdota nošu grāmata “STRAZDA DZIESMAS”

 

Izdevniecībā “Musica Baltica” 2022. gada oktobrī laista klajā komponista Jāņa Strazda dziesmu nošu grāmata “STRAZDA DZIESMAS”.

Tajā apkopota daļa no dziesmām, kas tapušas laika posmā no 1998. līdz 2022. gadam. Daudzām no tām vārdus rakstījis Guntars Račs, tāpat komponists radījis mūziku ar Jāņa Petera, Igo, Māras Zālītes, Imanta Ziedoņa, Ilonas Miezītes, Maijas Kalniņas, Lindas Tīmanes, Gata Zotova, Agneses Līcītes un citu dzejnieku dzeju. Gadu gaitā daudzas šīs Jāņa Strazda dziesmas dziedājuši un ierakstījuši neskaitāmi populārās mūzikas izpildītāji – Andris Ērglis, Igo, Antra Stafecka, Normunds Rutulis, Trīs Latvijas tenori, Kristīna Zaharova, Kaspars Tīmanis, Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva, Ance Krauze un Dainis Skutelis, aktieri Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens un Intars Rešetins, kā arī bērnu ansambļi “Dzeguzīte” un “Momo” un daudzi citi.

Ievadvārdus izdevumā rakstījusi muzikoloģe un mūzikas žurnāliste Daiga Mazvērsīte. Grāmatā atrodamas notis ar pavadījuma akordu (burtu) simboliem – tās var izpildīt gan ar klavieru, gan ģitāras pavadījumu, kā arī ar pavadošo ritma grupu.

Izdevumu iespējams iegādāties veikalā “Musica Baltica” Rīgā, K. Barona ielā 39, daudzās grāmatnīcās visā Latvijā, kā arī internetā – https://www.musicabaltica.com/strazda-dziesmas.html

Grāmatas izdošanu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.