04 / 09 / 2020
Jaunums! “Saulaina diena”

Dziedātāja Normunda Rutuļa dzimšanas dienā, 4. septembrī pirmatskaņojumu piedzīvoja dziesma “Saulaina diena”, radīts arī tās videoklips. Mūzikas autors ir Jānis Strazds, bet vārdus sarakstījis Kārlis Kazāks. Šī ir pirmā no trim Rutuļa iedziedātajām Strazda dziesmām, kuras tiks laistas klajā vēl šogad.

Iepriekš Strazds ar Rutuli sadarbojies arī vairākos citos mūzikas projektos. Sadarbība aizsākās 2008.gadā, kad Normunds aka N’Works izveidoja viņa dziesmas “Ripoja akmens” remiksu. Gadu vēlāk Jānis Normundam sarakstīja dziesmu “Vēstule, ko nenosūtīt”, vēl pēc pāris gadiem – pavasarīgo “Ti-ti-ti” un arī skaisto Ziemassvētku dziesmu “Tikai balts”. Visas šīs dziesmas ir ar Ivara Kurpnieka vārdiem. Trīs jaunās dziesmas, no kurām pārējās divas tiks publicētas vēl šajā rudenī, ir nākamais solis viņu sadarbībā. Divām dziesmām vārdus rakstīja Kārlis Kazāks, vienai – Jānis Peters.

Jānis Strazds: “Ar Normundu man vienmēr ir prieks sastrādāties, un priecājos, ka mūsu gadiem ilgā sadarbība turpinās arī šajās trīs dziesmās, kuras cita pēc citas tiks laistas klajā. Manuprāt, dziesmā “Saulaina diena” mums ir izdevies panākt to vieglumu un pozitīvismu, ko, rakstot mūziku, biju vēlējies. Normunds kopā ar aranžētāju Kristapu Krievkalnu un lieliskajiem studijas mūziķiem ir panākuši jaudīgu, pozitīvu uz uzlādējošu skanējumu. Un klips ir izdevies vienkārši lielisks!” 

Normunds Rutulis: “Jāņa mūzikā ir kāds īpašs kods, kas šķietami vienkāršu melodiju ieurbj sirdī, un uz palikšanu. Viņa muzikālā pasaule ir romantiska, dzidra un plaša. Mūsu muzikālās gaumes sakrīt un tāpēc ir ļoti viegli sadarboties. Priecājos, ka mūsu, pirms 10 gadiem iesāktās sarunas par Jāņa dziesmu albumu man, nu jau ir ievirzījušās jaunā fāzē. Priecājos arī, ka savu kodu dziesmām piešķīra Kārlis Kazāks. Sākums lielisks.”

Dziesmu “Saulaina diena” un arī divas nākamās dziesmas, kuras drīzumā tiks publicētas, aranžēja un studijas production darbu veica Kristaps Krievkalns. Bungas spēlēja Anrijs Grinbergs, basu – Jānis Rubiks, ģitāru iespēlēja Jānis Kalniņš, piebalsis dziedāja Elīna Ose, bet pūtēju partijas ierakstīja “Very Cool People” meistari – Māris Jēkabsons, Kristaps Lubovs, Laura Rozenberga un Oskars Ozoliņš.

Dziesmas “Saulaina diena” video idejas autors, režisors, operators un montāžas režisors ir Gundars Magone.

Horeogrāfi, dejotāji un klipa galvenie varoņi – Annija Glaudāne un Kristaps Vanags.