25 / 09 / 2021
Kaspars Markševics – “Sapņu meitene”

Dziedātājs Kaspars Markševics šo rudeni ieskandina sapņainos toņos, septembra izskaņā izdodot romantisko balādi “Sapņu meitene”. Dziesma tapusi sadarbībā ar komponistu Jāni Strazdu un dzejnieci Anitu Rezevsku.

Kaspars atzīst: “Ilgāku laiku nebiju neko jaunu radījis, un šī sadarbība, kas arī ir jauna no visām pusēm, nāca īstajā laikā. Šī ir mana pirmā satikšanās ar Jāni Strazdu kā komponistu, bet ar Anitu Rezevsku sadarbojāmies, savulaik iedziedot bērnu izrādes, taču šoreiz Anita radot īpaši piedomāja par mani un to, kā savām acīm redz manas dzīves gaitas.”

Dziesmas vārdu autore, dzejniece Anita Rezevska: “Mūsu ceļi ar Kasparu jau vairāk nekā 10 gadus krustojas dažādos skaistos, radošos projektos, kas vienmēr nes prieku par gala rezultātu, tāpēc arī šoreiz ļāvos Kaspara aicinājumam uzrakstīt dzeju iecerētajai dziesmai. Tēma par īsto cilvēku satikšanos mani vienmēr ir fascinējusi. Ar cieņu un sirsnību vēroju pārus un ģimenes, kuri ir viens otrā atraduši savu sapņu meiteni un sapņu puisi, un cauri gadiem viņu savienība, dzīves pārbaudījumu rūtīna kļūst arvien stiprāka un skaistāka. Mani vecāki ir tāds pāris. Arī Kaspars ir atradis savu sapņu meiteni, un arī man ir laimējies satikt savu sapņu puisi.” Anitas novēlējums ir nepārprotams:” Šī dziesma ir par Jums! Lai tā klausītājiem atgādina par viņu iemīlēšanās brīnumu savā īstajā un aicina biežāk pateikt savai mīļotajai, cik daudz viņa nozīmē, jo ikdienas steigā tas diemžēl aizmirstas.”

Arī komponists Jānis Strazds atzīst, ka bez vilcināšanās piekritis Kaspara Markševica sadarbības piedāvājumam: “Līdz šim esmu rakstījis dažādu stilu un virzienu mūziku daudziem izpildītājiem, un katrs no tiem atrod manai mūzikai savu, īpašo skanējumu un izstāsta savu stāstu, tāpēc priecājos, ka viena mana dziesma būs arī Kaspara repertuārā. Man šķiet, ka viņam šī dziesma ar savu skanējumu un vēstījumu ļoti piestāv un viņa balsī tā forši skan – domāju, ka šis ieraksts ir labi paveikts darbs. Bija prieks sadarboties ar talantīgiem cilvēkiem radošajā komandā – kopā ar mani un Kasparu studijā strādāja arī bundzinieks Ainis Zavackis, ģitārists Jānis Kalniņš, dziedātāja Karīna Tropa un skaņu režisors Edgars Skrāģis.”

Pirms 9 gadiem Kasparam Markševicam ir tapusi dziesma “Meitene ar zaļām acīm”, kuras mūzikas autors ir Reinis Krūziņš, un tā nu ir sakritis, ka atkal dziesmas stāsts ir par kādu īpašu meiteni, šoreiz gan par īpašu sapņu meiteni. Dziesmai tapis arī tēlains videoklips, ko filmējis un veidojis Raitis Lukaševics.