22 / 12 / 2020
“Nāc līdzās Ziemassvētkos” – LTV1 un Latvijas radio 1

Ventspils koncertzālē “Latvija” ierakstīts sirsnīgākais un gada emocionālākais labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Koncertu Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, pulksten 18.20 raidīs LTV1 un Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, pulksten 15.00 atskaņos Latvijas radio 1. Koncerta muzikālais vadītājs – mūziķis un komponists Jānis Strazds.

Lai Ziemassvētku labdarības koncertā aizkustinātu tūkstošiem siržu, bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām Ziemassvētku dziesmas sāk mācīties jau augustā. Par to jau 14 gadus rūpējas labdarības “Fonda Nāc līdzās!” izveidotāja un šīs Ziemassvētku akcijas idejas autore un mākslinieciskā direktore, producente Sarma Freiberga.

Koncerts ir talantīgu bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām – integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās! 2020” laureātu kopdarbs ar tautā mīlētiem Latvijas skatuves māksliniekiem. Diemžēl šogad ne visi bērni varēs piedalīties labdarības koncertā klātienē, jo to liedz patreizējā epidemioloģiskā situācija valstī. Tādēļ ierakstā piedalījās tikai pilngadīgie jaunieši un daži nepilngadīgi solisti, kurus pavadīja vecāki.  Pārējie dalībnieki cītīgi gatavo visiem video sveicienus, kurus ieliks raidījumā, lai kaut šādā veidā viņi varētu piedalīties.

Kā allaž ar “Nāc līdzās!” laureātiem kopā uzstāsies mākslinieki, ko saucam par “labās sirds māksliniekiem”, jo šis koncerts ir mākslinieku talanta ziedojums bērniem.  Jau vairākus gadus ar fondu kopā ir LNO soliste Ilona Bagele, pianiste  Agnese Egliņa, dziedātāji Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Katrīna Dimanta, Laura Teivāne, Lauris Reiniks, Marlēna Keine, Atis Zviedris. Bet pirmo reizi šajā projektā piedalās izcilais pianists Reinis Zariņš, temperamentīgais perkusionists Ernests Mediņš, dziedātāja Aminata un jaunais talantīgais ģitārists Gints Smukais. Koncerta muzikālais vadītājs ir komponists un mūziķis Jānis Strazds.

Pateicoties labdarības akcijai “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, tūkstošiem Latvijas televīzijas skatītāju un radio klausītāju būs iespēja iepazīt cilvēku ar īpašām vajadzībām talantus, ļaujot veidoties labākai sapratnei par šiem cilvēkiem. Diemžēl šogad nevar koncertu rīkot ar skatītājiem tādēļ arī nekādu ienākumu, ko tālāk izmantot bērnu talantu attīstībai, nebūs.

Sarma Freiberga: “Pēc koncerta ieraksta Ventspilī es pārliecinājos, ka skatītāju klātbūtne un viņu sirsnīgie aplausi ne ar ko nav aizstājami. Mēs, protams, visu izdarījām ļoti labi, viss būs muzikāli un mākslinieciski labā kvalitātē, jo kvalitāte ir viens no maniem kritērijiem jebkurā jomā. Tiem māksliniekiem, kuri piedalījās ierakstā kopā ar jauniešiem pirmo reizi, bija liels gandarījums un arī pozitīvs pārsteigums par jauniešu spējām. Tā jaunais talantīgais ģitārists Gints Smukais bija tik aizkustināts par neredzīgā Kirila Švidčenko ģitāras spēli, ka nespēja savaldīt kādu aizkustinājuma asaru. Ļoti pietrūkst iespējas pieiet, apskaut, samīļoties, jo šiem bērniem un jauniešiem tas ir daudz vairāk nepieciešams. Ļoti ceram, ka ar savu labdarības koncertu ienesīsim daudz jauku un pozitīvu emociju katrā mājā, jo Ziemassvētki taču ir ļoti īpaši svētki!..”

Jau no 15. decembra ir pieslēgts labdarības tālrunis 90067080, pa kuru zvanot ikviens varēs ziedot 1,42 eiro fonda bērnu un jauniešu talantu attīstībai.
Tālrunis būs aktīvs arī koncerta laikā – aicinām ziedot, lai šie bērni arī nākotnē varētu turpināt attīstīt savas spējas un mēs visi kopā veicinātu viņu labbūtību! Bērnu talantu attīstībai iespējams ziedot arī ar aplikācijas Mobilly starpniecību.