16 / 12 / 2021
Pirmatskaņojums – “Baltā laika stāsti”

Sestdien, 18.decembrī pulksten 19 “Promenade Hotel” Hika zālē varēs baudīt “Kurland Quintet” jaunāko koncertprogrammu “Baltā laika stāsti”, kurā pirmatskaņojumus piedzīvos komponista Jāņa Strazda skaņdarbs “Baltā laika stāsti”, kā arī Riharda Dubras skaņdarbs “Les passions du printemps”, kas komponēts tieši “Kurland Quintet” mūziķiem, informē SIA “REKU” valdes locekle Liena Dāvida.

“Jaundarbs “Baltā laika stāsti” būs kā ziemas – Baltā laika – sajūtu mozaīka Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Skaņdarbs klausītājiem uzburs sniegotas ziemas sajūtas, apcerīgas Adventes laika noskaņas, gan arī groteskas un satīras epizodes, demonstrējot koka pūšaminstrumentu kvinteta bezgalīgi plašās mākslinieciskās izteiksmes iespējas”, stāsta komponists Jānis Strazds.

Rihards Dubra par savu jauno skaņdarbu saka: “Šis ir mans trešais skaņdarbs tādā kā gadalaiku ciklā, kur ir darbi dažādiem kameransambļiem. Pirmo – “Les passions d’automne” (Rudens kaislības) uzrakstīju koncertam, kurā tika spēlēti Pjacollas “Gadalaiki Buenosairesā” un tika lūgts vairākiem latviešu komponistiem pierakstīt klāt pa savam gadalaikam. Nākamais bija “Les passione d’hiver” (Ziemas kaislības), tagad ir šis “Les passions du printemps” (Pavasara kaislības) un droši vien kaut kad būs arī Vasaras kaislības. Tā kā tas viss iesākās ar Pjacollu, tad katrā no šiem darbiem viņa klātbūtne ir jūtama. Varbūt beigās tas būs cikls – Sarunas ar Pjacollu vai kā tamlīdzīgi…”.

Uz skatuves kāps pieci mūziķi – Kārlis Catlaks (klarnete), Reinis Lapa (flauta), Mārtiņš Zālīte (oboja), Artis Zēns (fagots), Ingus Novicāns (mežrags), savukārt īpašais viesis šajā programmā būs aktieris Gundars Silakaktiņš, kurš palīdzēs izstāstīt šo Baltā laika stāstu.

Pasākums pie galdiņiem. Biļetes cenā iekļauts gards pārsteigums. Biļetes uz koncertu pieejamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, “Promenade Hotel” un “Blaķene Barber shop / Bārs”.