12 / 11 / 2021
Strazds, Peters, “Ave Sol” – LINS

Godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” sagatavojis svētku koncertu “Lins”, kurā skanēs komponista Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem un kas balstīts abu autoru kopīgi veidotajā tāda paša nosaukuma dziesmu ciklā. Koris ir gandarīts, ka svētku reizē tam pievienojas divi izcili Latvijas solisti – Ance Krauze un Andris Ērglis.

Koncerts “Lins” būs skatāms Latvijas Reģionu Televīzijā “ReTV” 18. novembrī plkst. 15.30 un 20. novembrī plkst. 22.00, kā arī Koncertorganizācijas “Ave Sol” Facebook vietnē. Tā ieraksts tapis vienā no vēsturiskākajiem saieta namiem galvaspilsētā – “Mazajā ģildē”.

Rīgas kamerkorim “Ave Sol” allaž ir bijis svarīgi mūzikas pasaulē meklēt sasaisti ar cilvēces esības jautājumiem laikmetīgajā pasaulē. Laiks, kuru patlaban pārdzīvojam, pompozu svinēšanu un sevis slavināšanu pašsaprotami nobīda perifērijā, centrā izvirzot katra Latvijas iedzīvotāja tiešu darbošanos valsts un nācijas labā, tādēļ koncertā starp dziesmām skanēs gan Jāņa Petera dzeja kā pamudinājums uz šo rīcību, gan radošās komandas personīgas atklāsmes par savu rīcību ceļā uz Latvijas nākamo dzimšanas dienu.

“Latvietis ir kā lina audums – raupjš, pelēks, izturīgs un pamatīgs. Programmā iekļautās dziesmas ir par divdesmit pirmā gadsimta latvieti – par viņa šaubām, izvēlēm, par bēgšanu un atbildību, par dabas un savas tēvzemes mīlestību. Dziesmās rodama mūsdienu Latvija, kurā līdzās patriotismam un lepnumam par savu zemi netrūkst arī baiļu, apmulsuma, izaicinājumu, pretrunu un kļūdu” – stāsta komponists Jānis Strazds.

Koncertā piedalās Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis, solisti Ance Krauze un Andris Ērglis, komponists Jānis Strazds un instrumentālā grupa: Juris Kristons – taustiņinstrumenti, Māris Kupčs – akustiskā ģitāra, Kristens Kupčs – elektriskā ģitāra, Aivars Meijers – basģitāra, Māris Muktupāvels – kokle, stabule un dūdas, Oskars Ozoliņš – trompete, flīgelhorns, Ainis Zavackis – sitaminstrumenti. Režisors Kārlis Anitens.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un Koncertorganizācija “Ave Sol”, atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.