13 / 11 / 2023
Tapis videoklips dziesmai “Liepājai”

Laikā, kad Latvija svin savus svētkus, pasaulē dodas iemīļotās dziesmas “Liepājai” videoklips.

Dziesma tika radīta 2015. gadā projekta un koncertuzveduma “Es esmu Liepāja” ietvaros.

To iedziedāja Liepājnieku Zvaigžņu koris: Zigfrīds Muktupāvels, Igo, Emīls Balceris, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Fēlikss Ķiģelis, iespēlēja mūziķi Jānis Strazds, Roberts Dinters, Guntars Lintiņš, Aivars Meijers, skaņas apstrādi veica Mārtiņš Burkevics un Egils Mežs. Kopš tā laika dziesma guvusi ievērojamu klausītāju mīlestību – tā tiek atskaņota radio ēterā, tiek dziedāta Liepājai īpašos notikumos un ar to dalās ļaudis visā pasaulē, kuriem Liepāja ir īpaša vieta.

Tāpēc tās autori – komponists Jānis Strazds un dzejniece Maija Kalniņa – astoņus gadus pēc dziesmas dzimšanas, nolēma, ka dziesma beidzot pelnījusi arī īpašu video stāstu.
“Vēlējāmies šajā video stāstā parādīt mūsu Liepāju tādu, kādu mēs to piedzīvojam ikdienā. Izstaigāt tās daudzveidīgās vietas, ceļus un takas, izgaismot tās tuvumu un tādējādi lūkot notvert un parādīt tās īpašo – ne ar vienu citu vietu pasaulē nesajaucamo – šīs pilsētas sajūtu. Ceram, ka to sajutīs gan tie, kuri šo vietu sauc par savām mājām, gan tie, kuriem Liepāja ir īpaša vieta, kuru apciemot. Priecāsimies, ja kādam šis klips būs kā sauciens – atbraukt uz mūsu pilsētu pirmoreiz,” savās sajūtās par paveikto dalās videoklipa veidotāji.

Dziesmas videoklipa filmēšanu un montāžas darbus veica “M27 media” videomākslinieki Mikus Austers un Emīls Guntis Ķūsis. Režiju veidoja Maija Kalniņa, producēja “Citi putni”.

Video stāstā piedalās dziesmas izpildītāji: Roberts Dinters, Zigfrīds Muktupāvels, Igo, Andris Ērglis, Emīls Balceris, Ivo Fomins, kā arī tās autori Jānis Strazds un Maija Kalniņa.

Videoklips tapis ar Liepājas pilsētas atbalstu.